Pielęgnując swoje ciało dobrze jest zwrócić uwagę na efekty, które zapewnia serum z witaminą c oraz olejek jojoba

  • Posted on: 21 September 2015
  • By: addmean
pielęgnacja ciała
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Żeby dobrze pielęgnować własną skórę, trzeba wiedzieć, których środków można użyć i którym zabiegom pielęgnacyjnym można ją poddawać. Aby się tego dowiedzieć warto odwiedzić kosmetyczkę, by sprawdzić swój rodzaj cery oraz zyskać rady dotyczące pielęgnacji codziennej. Wiele chorób skóry, na przykład alergie, pokrzywki bądź podrażnienia skóry mają swój początek właśnie w inwazyjnych składnikach różnego rodzaju produktów kosmetycznych, począwszy od mydeł, płynów do kąpieli, czyli produktów, bez których podstawowa pielęgnacja i zachowanie odpowiedniej higieny ciała stałyby się niemożliwe. Które produkty kupować, żeby nasze ciało było zadbane i piękne, jednocześnie nie narażając się na niebezpieczeństwo podrażnień lub alergii? Moda na ekologiczne artykuły jest dzisiaj niesłychanie duża i w branży kosmetycznej budzi pokaźne ożywienie.

Coraz więcej osób interesuje się kosmetykami ekologicznymi i czyta na temat szczególności pojedynczych preparatów. Chcąc troszczyć się o swoje ciało w jak najlepszy sposób z pewnością korzystniej jest wybierać kosmetyki, które mają nieduży, sprecyzowany skład. Dobrze jest zapoznać się z właściwościami, jakie ma serum z witaminą c, która jest nadzwyczaj pomocna dla naszego organizmu. (tutaj więcej) Po pierwsze takie kosmetyki posiadają duże działanie antyoksydacyjne i polepszają kondycję cery czy włosów i paznokci.

Efekty używania tego serum zauważalne są już po dwóch tygodniach, a w żadnym przypadku nie szkodzi to naszemu ciału. Walorem takich kosmetyków jest ich niska cena. W aptekach można nabyć popularny olejek jojoba za kilka złotych. Dla formy skóry niezwykle istotne jest przestrzeganie określonych reguł pielęgnacji.

Jeszcze niedawno do mycia twarzy używano głównie mydło, tymczasem jest to praktyka szczególnie szkodliwa dla cery, ponieważ mydło wysusza jej powierzchnię oraz niemile ściąga. Jeżeli idzie o zmywanie skóry, pomyślniej wykorzystywać płyny micelarne lub specjalną piankę czy żel do mycia twarzy. Właściwie dopasowane kosmetyki nie tyle usuwają zanieczyszczenia z twarzy, ale również zapewniają cenne czynniki oraz witaminy, których ona potrzebuje, by pięknie oraz młodo wyglądać. Przechodząc do artykułów do rąk dobrze jest wspomnieć o tego typu kremach jak: Ochronny krem do rąk Oillan, który wydaje się doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy skóry delikatnej bądź łuszczącej się.

Krem obejmuje intensywnie nawilżający wyciąg z alg antarktycznych i dodatkowo ochronny i wygładzający olej parafinowy. Opłata: 5,90 zł/50 ml, również z linii AA koncentrat do rąk uzupełniony natłuszczającym masłem shea, wyciszającą allantoiną oraz służącymi paznokciom biotyną jak również witaminą E. Cena ok. 10 zł/100 ml. Podobnie krem do twarzy jaki i krem do rąk powinien być poprawnie dobrany do naszej skóry. Jeśli dostrzeżesz, że z Twoją skórą dzieją się niepokojące rzeczy, najlepiej natychmiast odstawić kosmetyk oraz skontaktować się z doktorem .