Jak szybko i sprawnie postawić swój wymarzony dom, czyli garść przydatnych informacji o wybieraniu działki i planu.

  • Posted on: 7 July 2015
  • By: addmean
Projektowanie wnętrz
Author: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Source: http://www.flickr.com
Żebyśmy rzeczywiście okazali się zadowoleni z domu, w którym zamieszkamy, bez wątpienia musimy przypilnować, żeby był on w właściwy sposób do nas dopasowany. Dlatego tak ważne jest to, byśmy przed jego wybudowaniem, rzetelnie przeanalizowali jak najwięcej projektów oraz zadecydowali się na ten, który będzie nam najmocniej odpowiadał. Jeżeli odpowiedziałeś tak na jedno z powyższych pytań bądź z innych przyczyn zastanawiasz się nad swoim lokum, przyda ci się należyte biuro architektoniczne, które stworzy niepowtarzalny projekt twojego domu. Jak znaleźć fachowców proponujących kompleksowe usługi? Za to miejsca oddalone od centrum, w miejscowościach oddalonych o kilkanaście kilometrów są znacznie tańsze, lecz liczyć się będzie trzeba z codziennymi dojazdami, niekiedy dwoma samochodami.

Z tego też powodu wybierając działkę pod swój dom należy wszystko odpowiednio przemyśleć i wybrać takie miejsce, z jakiego będzie się zadowolonym - przecież dom buduje się na następne kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat i powinno się być raczej zadowolonym z miejsca, w którym się przez ten czas będzie mieszkało. Następną istotną decyzją, którą należy podjąć, jest wybranie planu domu. Dzisiaj gotowych planów znaleźć można tak dużo, że raczej każdemu powinno się udać wybrać coś, co w dużym stopniu będzie spełniać oczekiwania. Rzecz jasna każdy taki plan da się później dodatkowo modyfikować i dostosowywać do potrzeb, choć rzecz jasna trzeba to robić z umiarem.

Czasami biuro projektowe realizujące przeróbki musi lekko przystopować swojego klienta, bo nie wszystkie zmiany w praktyce będą się sprawdzać, a doświadczony architekt doskonale będzie wiedział, co warto robić, a co jednak trzeba sobie odpuścić- architekt Tera Group. Gotowe projekty domów (http://teragroup.pl/pl/o_firmie) są są także do wglądu wszystkich zainteresowanych w godzinach otwarcia biura projektowego. Zresztą na samych grafikach wykonanych na papierze nie kończy się prezentacja idei zaangażowanych tam architektów. Niezwykle popularne bywają makiety, czyli innymi słowy, miniatury przyszłych budynków.

Taka wizualizacja to również interesujący pomysł na znalezienie klientów. Jeśli dostrzegą oni na wystawie projekt, który ich zafrapuje, to jest duża szansa, że przejdą przez próg takiego biura i skorzystają z dostępnych propozycji. Biuro architektoniczne jest zmuszone angażować pracowników z właściwymi kwalifikacjami. Dyplom szkoły wyższej bądź politechniki to jednak za mało.

Trzeba jeszcze być po trosze artystą, czyli rewelacyjnym rysownikiem, po trosze matematykiem, a i wiedza z zakresu prawa budowlanego staje się niezwykle przydatna. Dodatkowo warto być otwartym na oczekiwania klientów i proponować im najbardziej korzystne rozwiązania. Projekty domów to w końcu jedynie szkice, czyli jakby brudnopisy, które w zależności od sytuacji można bardzo łatwo dopasować do indywidualnych życzeń przyszłych panów domu. Dlatego architekci muszą być osobami niezwykle kontaktowymi, żeby nie powiedzieć empatycznymi. W świecie dużych interesów, obok wiedzy, liczą się również konkretne umiejętności, również te społeczne.